Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Rolety Antywłamaniowe 

zewnetrzna-roleta-mid-info-pl

 Rolety antywłamaniowe nie są powszechnie znanymi osłonami okiennymi. Dość rzadko można je spotkać na oknach w domostwach, czy lokalach usługowych. Niezbyt powszechne zastosowanie rolet antywłamaniowych spowodowane jest dość wysoką ceną tych rolet. Rolety stosuje w celu podniesienia bezpieczeństwa. Ten typ rolet zewnętrznych jest przystosowany do zetknięcia ze złodziejami. Dzięki wzmocnionemu pancerzowi złodziej będzie miał problem z pokonaniem takiej bariery. Rolety antywłamaniowe dzięki temu że montowane są na zewnątrz tworzą dodatkowo barierę termiczną i dźwiękową, oraz posiadają wiele innych zalet.
 

Rolety antywłamaniowe budowa

     Rolety antywłamaniowe zbudowane są z trzech głównych części. Pierwszą z nich jest Skrzynka, kolejną pancerz i ostatnią prowadnice.  Skrzynka wykonana jest z wysokiej jakości aluminium. Skrzynka może być różnie wyprofilowana, czyli mieć różne kształty. Zazwyczaj stosowana jest skrzynka w kształcie pięcioboku, jednak na życzenie klienta może być w kształcie półokrągłym, bądź kwadratowym. Skrzynka po obu stronach zabezpieczona jest boczkami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Boczki skrzynki mocowane są nitami. Do boczków skrzynki przykręcany jest wał nawojowy.

Pancerz rolety antywłamaniowej wykonany jest ze stalowych profili połączony ze sobą w jedną całość. Profile mają dodatkowe wzmocnienie, które jest odlewane w każdej sztuce wewnątrz profilu. Profil aluminiowy pancerza zazwyczaj dobierany jest kolorystycznie do pozostałych elementów rolety antywłamaniowej tj. skrzynki i prowadnic. Jednak czasami produkowane są dwukolorowe rolety tzn. pancerz jest np. koloru białego, a skrzynka i prowadnice są koloru brązowego. Daje to ciekawy efekt na oknie.

Prowadnice rolety antywłamaniowej wykonane są z wysokiej jakości aluminium. Zbudowane są w taki sposób, że pancerz rolety może się w nich swobodnie poruszać. W środku każdej prowadnicy jest specjalna szczotka, która zapewnia płynne poruszanie się pancerza i zabezpiecza pancerz przed otarciami. Prowadnice zazwyczaj przykręcane są do ramy okiennej, szczególnie kiedy wykonana jest już elewacja budynku. Polecamy jednak montaż rolet antywłamaniowych do budynku, jeszcze zanim zostanie wykonana elewacja. Wtedy można przykręcać się do cegły i mocowanie jest trwalsze i pewniejsze. 

Zastosowanie rolet antywłamaniowych

 

  •  Rolety antywłamaniowe powszechnie stosowane w:
    -domach wolnostojących
    -mieszkaniach w bloku
    -lokalach użytkowych, w galeriach handlowych
    -pomieszczeniach magazynowych

 

Mycie rolet antywłamaniowych 

Do umycia rolety antywłamaniowej potrzebne nam będzie wiadro z wodą i detergentem, ścierka. Rolety antywłamaniowe są łatwe w umyciu pod warunkiem, że mamy swobodny dostęp do rolety z zewnątrz. Możemy swobodnie umyć roletę która jest zasłonięta. Po myciu wstępnym z wodą i płynem polecamy umycie płynem do szyb, aby nadać połysk i świeżość roletom. Umycie rolety w bloku na 10 piętrze jest możliwe, jednak potrzeba zdjąć pancerz i umyć go kiedy będzie zdjęty.  

Rolety zewnętrzne lublin, lubartów, świdnik, roleta

                 Osłona antywłamaniowa

osłony metalowe, roleta metalowa

Osłona metalowa chroni przed zimnem, kolor antracyt

rolety podtynkowe, roleta podtynkowa

Roleta podtynkowa brązowa skrzynka schowana w elewacji

Antywlamaniowa oslona, roleta-mid-info-pl

Antywłamaniowa roleta

roleta-zabezpieczajaca-mid-info-pl

Roleta antywłamaniowa kolor biel

rolety antywłamaniowe lublin

Osłona antywłamaniowa z drewnianymi wstawkami

 

Roleta antywłamaniowa z markiza

Roleta antywłamaniowa z markizą tarasową

Prezentacja używania rolet antywłamaniowych

 

 


 

Zobacz także inne osłony zewnętrzne !

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Żaluzje zewnętrzne

Osłony fasadowe

Markizy

Nie wiesz jak zamontować roletę zewnętrzną, antywłamaniową?

Nie martw się poniżej znajdziesz film instruktażowy jak zamontować roletę zewnętrzną.

"Montaż rolety zewnętrznej, antywłamaniowej"