Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

 Plisy, żaluzje - rolety plisowane

plisy mid.info.pl

Opis osłon okiennych

Plisy zwane żaluzje plisowane, rolety plisowane są najdelikatniejszymi osłonami okiennymi o olbrzymiej możliwości zastosowań, dlatego w oknach trójkątnych, okrągłych, łukowych możemy sterować światłem z wykorzystaniem wielu kolorowych i wzorzystych tkanin. Zaletą żaluzji plisowanych jest regulacja światła góra-dół. Co oznacza, że możemy opuszczać/ podnosić plisę od góry i od dołu. Plisa jako jedyna osłona okienna ma dwie belki, na górze i na dole dzięki czemu z łatwością możemy regulować natężenie słoneczne.

 

Zastosowanie w nietypowych oknach

Każde okno powinno mieć jakąś osłonę, coś co będzie osłaniało wnętrze danego pomieszczenia, czy to stanowisko biurowe, pokoju, czy salon. Pragniemy zaprezentować państwu nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie osłon okiennych. Jest nim żaluzja plisowana, potocznie zwana plisą okienną. To co wyróżnia ją od klasycznych żaluzji jest możliwość przesłonięcia wszystkich rodzajów okien. Począwszy od klasycznych okien, skończywszy na oknach dachowych, oknach o nietypowych kształtach np. okna w kształcie okręgu przesłoni nam plisa "okrągła" ,okno w kształcie trójkąta przesłoni nam plisa "trójkątna", okno w kształcie trapezu przesłoni nam plisa "wieloboczna" itd.

 

Kolor osprzętu

Plisa składa się z materiału złożonego w harmonijkę, (dlatego też często nazywana jest roletą harmonijkową) oraz z aluminiowych poprzeczek u góry i u dołu, które umożliwiają sterowanie plisą. Na zdjęciu zamieszczonym poniżej można zobaczyć kolor osprzętu i dopasować go do ramy okiennej,  bądź nawiązać do koloru parapetów. Na miejscu mamy wszystkie próbki osprzętu, jadąc do klienta na pomiar także bierzemy ze sobą te próbniki, jednak trzeba nas o tym powiadomić. Jeżeli chodzi o kolory tkanin, materiałów, to jest ich bardzo wiele(dlatego tez nie umieszczamy ich na naszej stronie) i różnią się one jakością, grubością, przepuszczalnością światła itd.  

Dostępne kolory osprzętu do rolet plisowanych

 Cena

Koszt żaluzji plisowanych, to kwota od 86 zł.

 

Zalety żaluzji plisowanych

 • bezawaryjność dzięki prostej konstrukcji plisy
 • łatwy montaż i demontaż żaluzji plisowanej (pomoc przy myciu szyb okiennych)
 • przesłanianie dowolnego fragmenty okna, regulacja góra-dół.
 • małe gabaryty plisy
 • montaż przy szybie okiennej nie ogranicza ruchu skrzydła okna
 • szeroka gama sterowań żaluzji plisowanych
 • wykorzystanie w oknach dachowych nawet poziomych
 • Możliwość całkowitego otwarcia okna(900), gdyż plisa chowa się w szerokości listwy szklącej .

 Plisy dachowe

Rolety plisowane są także dobrym rozwiązaniem do okien dachowych. W łatwy sposób można przesłonić dowolną powierzchnie okna dachowego, co podnosi funkcjonalność tych osłon okiennych. Ponad to ten typ osłon charakteryzuje się nowoczesnym designem, dlatego też w tych nowatorskich rozwiązaniach w przesłonach okiennych zyskujemy wysoka funkcjonalność, jak i zjawiskowy wygląd. Aby plisa mogła spełniać swoje zadanie także w oknach dachowych stosuje się specjalne żyłki, które będą przytrzymywać materiał, bądź prowadnice po bokach. Klienci coraz częściej wybierają właśnie ten typ osłon okiennych do okien dachowych

Plisa okienna lublin, świdnik

plisy okienne 

Plisa do okna dachowego

       plisa do okna dachowego

Plisy trójkątne lublin

           rolety plisowane  trójkątne

Plisa z lublina mid.info.pl

roleta harmonijkowa okienna 

Żaluzja plisowana lublin

żaluzja plisowana z tkaniny ozdobnej

plisa okienna

żaluzja plisowana (składana)

Plisa okienna mid

Prezentacja

Prezentacja multimedialna plisy okiennej

 

 

 

Zaciekawiły Cię zdjęcia z naszych realizacji? Chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć?

 Kliknij tutaj !

Potrzebujesz więcej inspiracji jak udekorować swoje okno?

Zapraszamy Cię tutaj!

 

 

 

 

Czy plisy, rolety plisowane są najbardziej funkcjonalnymi osłonami okiennymi?

 • 1. Pierwszym aspektem jest możliwość pełnego otworzenia okna. 
Żaluzje plisowane montowane są przy szybie, dlatego w jak największym stopniu zasłaniają całą szybę. Żaluzja plisowana ze względu system mocowania, który chowa się w listwie szklącej umożliwia pełne otworzenie okna.
 • 2.Regulacja zaciemnienia.  
Plisy harmonijkowe zbudowane są z tkaniny materiałowej złożonej w harmonijkę. Ponad to plisy można regulować od dołu, jak i od góry. To nowatorskie rozwiązanie bierze górę nad klasycznymi osłonami okiennymi. Dzięki regulacji góra-dół plisy podbijają rynek osłon okiennych.
 • 3. Zaciemnienie
Ze względu na montaż w listwie okiennej żaluzji plisowanej zaciemnienie jest duże, jednak plisy nie dają pełnego zaciemnienia.


 • 4. Łatwość czyszczenia plis, żaluzji plisowanych.
Co do czystości żaluzje plisowane możemy zaliczyć do łatwo czyszczących osłon okiennych. Tkanina plisy jest sztywna, co pomaga w czyszczeniu jej, natomiast kiedy się wybrudzi, można ją przetrzeć mokrą szmatką, dobrej jakości tkanina nie powinna się odbarwić, ani zniszczyć.

Materiały- Tkaniny rolet plisowanych

Na naszej stronie znajdą państwo przykładowe tkaniny do rolet plisowanych, aby zobaczyć całą gamę kolorystyczną, zapraszamy do siedziby naszej firmy w Lublinie.

 Tkaniny standardowe

Kolory standardowe rolet plisowanych

 Materiały zaciemniające

Rolety plisowane tkaniny zaciemniające

 Materiały zaciemniające plaster miodu do rolet plisowanych

Tkanina do rolet plisowanych plaster miodu