Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Rolety zewnętrzne jakie wybrać

 

 

 

 

Na rynku można znaleźć 3 rodzaje rolet zewnętrznych. Pierwsze są rolety zewnętrzne montowane wewnątrz otworu okiennego. Drugim rodzajem są rolety montowane na elewacji budynku (elewacyjne). Trzecim rodzajem są rolety podtynkowe.

 

 

1. Klasyczne rolety zewnętrzne

Rolety montowane wewnątrz otworu okiennego mogą być montowane do ramy okiennej, bądź do ścian. Montaż rolet do ramy okiennej odbywa się kiedy mamy już położone tynki i nie chcemy niszczyć elewacji. Tego typu montaż występuje najczęściej, ponieważ wiele osób decyduje się na zakup rolet zewnętrznych po skończonej budowie, kiedy elewacje jest już wykonana. Głównie taki przebieg sytuacji ma miejsce ze względów finansowych, ponieważ przy budowie domu wydatków jest bardzo dużo i ludzie po pewnym czasie decydują się na dodatkowe udogodnienie jakim są rolety zewnętrzne. Często też montaż w późniejszym terminie spowodowany jest potrzebą dodatkowego zabezpieczenia budynku przed złodziejami, niekorzystnymi temperaturami (głównie utratą ciepła).

2. Rolety montowane na elewacji budynku

Montaż rolet do elewacji budynku jest konieczny w przypadku kiedy z różnych przyczyn nie ma możliwości montażu rolet do ramy okiennej, bądź we wnęce okiennej. Rolety elewacyjne montuje się kiedy na przykład nie można przykręcić się do ramy, ponieważ tynk został za daleko zaciągnięty i za bardzo nachodzi na ramę okna. Wtedy jest problem z przymocowaniem prowadnic. Wtedy całą roletę przykręca się do muru przechodząc przez elewację. Tego typu rozwiązanie nie jest zbyt estetyczne, dlatego polecamy zwracać uwagę podczas ocieplania budynku, żeby ramy okienne nie były zbyt schowane.

3. Rolety podtynkowe

Mamy dwa rodzaje rolet zewnętrznych podtynkowych. Pierwszym rodzajem są rolety podtynkowe przykręcane do muru budynku. Drugim rodzajem są rolety nadprożowe. Klasyczne rolety podtynkowe montowane są do muru, wtedy prowadnice i skrzynka chowają się pod elewacją. W przypadku rolet nadprożowych skrzynka montowana jest między nadprożem okna, a oknem. W tym przypadku skrzynka rolety jest dodatkowo ocieplona, ponieważ zostaje osłabiona konstrukcja budynku. 

roleta podtynkowa

Roleta podtynkowa zewnętrzna

roleta nadprożowa

 Roleta nadprożowa zewnętrzna