Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Roleta dzień i noc

Roleta noc i dzień mid.info.pl

1.Informacje o roletach dzień i noc

Rolety dzień i noc są to osłony okienne, które powstały z połączenia żaluzji z roletami.Standardowe zasłony okienne pozwalają na regulację natężenia słonecznego w pomieszczeniu, jest to sprawdzony sposób stosowany od dawna w naszych oknach. Zasłony, firanki zasłaniają okno na stałe i działają jedynie w płaszczyźnie poziomej.  Zasłony kiepsko sprawują się przy regulacji natężenia światła słonecznego w pokoju. Klienci i producenci osłon okiennych szukali alternatywy dla klasycznych firanek i zasłon, ze ze względu na niewielka funkcjonalność i ograniczone motywy dekoracyjne. Rolety były przełomem, wprowadziły powiew nowoczesności, funkcjonalności i prostoty do wnętrz klientów. Ludzie patrząc w okna widzieli tkaninę, która przesuwała się pionowo, dzięki czemu klient mógł regulować natężenie światła słonecznego w pomieszczeniu. Kolejną nowością w dziedzinie osłon okiennych było pojawienie się tkaniny dzień i noc, która to podbiła rynek w roku 2012 i nadal jest bardzo popularna. Dzięki kreatywnemu rozwiązaniu rolety dzień i noc łączą w sobie cechy firanek, zasłon, rolety i żaluzji. Tak wiele motywów połączonych razem daje nam efekt, który możemy uzyskać dzięki roletom dzień i noc. Firankę zastępuje nam tkanina lekko tkana, która przepuszcza bardzo dużo światła, zasłonę zastępuje nam druga tkanina grubiej tkana, kiedy pasy zachodzą na siebie tworząc całkowite zaciemnienie otrzymujemy ten sam efekt co w przypadku zastosowania zasłon. Żaluzje przypominają nam pasy ułożone na przemiennie, natomiast roletę mechanizm sterujący poziomy góra dół.

 

2.Jakie są zalety rolet dzień i noc

Użytkownicy firanek i zasłon skarżą się na wysoko zamontowane karnisze, które utrudniają zasłanianie i odsłanianie okien. Rolety dzień-noc są praktyczniejsze i wygodniejsze, pozwalają na płynną regulację światła w pomieszczeniu w nocy zazwyczaj są zasłonięta, a w ciągu dnia odsłonięte. Rolety dzień i noc powodują częściowe, lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia, a także umożliwiają całkowite odsłonięcie okna. Rolety noc i dzień obecnie podbijają rynek, swoją sławę zawdzięczają wygodzie, nowoczesnemu wyglądowi, prostocie montażu.

3. cena

Rolety dzień i noc już od 14 zł za każde rozpoczęte 10cm szerokości!

Np. Roleta noc i dzień o wymiarach 29cm (szer.) x 130cm (wys.), kosztuje jedynie 42 zł !!

4. Rolety w kasecie i z prowadnicami

Rolety dzień i noc występują także w kasetach i z prowadnicami, oferujemy różne kolor kaset, klienci najczęściej dobierają kolor kasety pod kolo ramy okiennej. Czasami zdarza się, że klienci w swoich domach maja okna w kolorze antracytu, bądź złotego dębu, orzecha itd. Staramy się dobrać kolor osprzętu i kaset do koloru ramy, dlatego w naszej ofercie znajdują się również kasety drewnopodobne

Dostępne kolory kaset i prowadnic:

roleta dzien i noc lublin, świdnik

Roleta noc i dzień w kuchni

Dzień i noc roleta lublin, świdnik

Roleta dzień i noc w salonie

Noc i dzień roleta lublin

Osłona dzień-noc w pokoju

Prezentacja obciąznika rolety

Roleta noc i dzień w prowadnicy

przezntacja rolety dzien i noc

Żaluzja noc i dzień

Roleta dzien i noc czerwona

Roleta dzień i noc prowadnice

       Naprzemiennie ułożone poziome pasy materiałowe i transparentne powodują efekt połowicznego zaciemnienia na całym oknie. Dwie warstwy materiału przesuwając się między sobą, tworzą odpowiedni układ, który zapewnia  maksymalny prześwit, bądź zupełne zaciemnienie pomieszczenia.

5.Cechy rolet dzień i noc

 • Posiadają cechy firanek zasłon, rolet i żaluzji.
 • Nowoczesny motyw dekoracji okien.
 • Tkanina odporna na płowienie podczas słonecznych dni.
 • Tkanina specjalnie impregnowana przed osadzaniem kurzu.
 • Tkaniny dostępne w wielu kolorach, gładkie z fakturą  imitacja drewna itd.
 • Mechanizm rolety pozwala na zatrzymanie tkaniny w dowolnym miejscu.
 • W przypadku rolet w kasecie mechanizm prawie niewidoczny w całości zabudowany.
 • W przypadku rolet w kasecie prowadnice przestrzenne, dzięki którym krawędzie tkaniny są dokładnie schowane
 • Najczęściej montowana na taśmę dwustronną (w kasecie), lub przykręcana, w przypadku mechanizmu mini zawieszana na haczykach skrzydła okiennego. 
 • Świetnie pasują do salonu, sypialni, kuchni łazienki, pokoju dziecięcego

 

6.Najczęściej zadawane pytania odnośnie rolet dzień i noc

1. Czy rolety dzień i noc w kasecie i z prowadnicami, które są przyklejane na taśmę dwustronną do okna nie odpadną z okna? Obawiam się że taśma to nie jest odpowiednie mocowanie dla rolety, szczególnie jeżeli mechanizm jest używany codziennie. 

 • Nie ma się czego obawiać, taśma  na którą montujemy rolety dzień i noc do okna jest bardzo wytrzymała, aby zerwać roletę z okna trzeba się naprawdę natrudzić. Oczywiście wszystko się dobrze trzyma, kiedy odpowiednio odczyścimy powierzchnię okna, na której chcemy przykleić roletę.  

2. Jakie prowadnice przy roletach dzień i noc w kasecie są lepsze, przestrzenne, czy zwykłe?

 • Według nas lepsze są prowadnice przestrzenne, ponieważ tkanina nie dotyka do szyby, nie ma z nią kontaktu, ponieważ porusza się wewnątrz prowadnicy, która jest zabudowana z przodu i z tyłu. Tkanina nie jest narażona na wilgoć, która może się zbierać na szybie. Dzięki czemu tkanina nie będzie pleśnieć. Rozwiązanie kaset przestrzennych jest dobre do kuchni, łazienki, wszędzie tam, gdzie zbiera się para wodna. 

7.Filmy i zdjęcia z montaży rolet

Film z montażu rolet dzień-noc w systemie mini, kolor tkaniny brąz (imitacja drewna, słomkowy). Na filmie rolety przyklejane i zawieszane na haczyki na ramę okienną. 

 Zdjęcie z realizacji montażu rolet dzień i noc w kasecie i prowadnicach w kolorze złoty dąb. W ofercie posiadamy różne rodzaje oklein drewnopodobnychRolety w kasecie dzień i noc kolor złoty dąb

Roleta dzień i noc zamontowana na osiedlu czuby w Lublinie

Zaciekawiły Cię zdjęcia z naszych realizacji? Chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć?

 Kliknij tutaj !

Potrzebujesz więcej inspiracji jak udekorować swoje okno?

Zapraszamy Cię tutaj!

 

 

 

 

 

 

 


 

Zobacz także inne rodzaje rolet wewnętrznych

Rolety w kasecie

Rolety w kasecie

 

Rolety mini

Roleta w systemie mini

 

Rolety wielkogabarytowe

Rolety wielkogabarytowe

Rolety dachowe

Rolety dachowe