Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Żaluzje poziome Perforowane

 

Żaluzja perforowana, tak zwana żaluzja z dziurami. 

Charakterystyka

Żaluzje są jednymi z najbardziej funkcjonalnych osłon okiennych. Prezentowane żaluzje są unowocześnieniem klasycznych aluminiowych osłon. Nie dają dużego zaciemnienia, powodują rozproszenie światła i stosowane są zazwyczaj ze względów wizualnych. Żaluzje powodują rozproszenie światła słoneczne w pomieszczeniu, które daje niesamowity efekt. Stosowane są bardzie zamiast firanek niż klasycznych osłon okiennych, ponieważ przez dziury w żaluzjach przechodzi sporo światła słonecznego. 

Budowa żaluzji

Żaluzja zbudowana jest z rynny górnej i dolnej, na które nakładane są zaślepki końcowe w kolorze zbliżonym do rynny okiennej, bądź przezroczystym. Każda żaluzja posiada mechanizm sterujący zlokalizowany po prawej lub lewej stronie umiejscowiony w rynnie górnej. Mechanizm spełnia funkcję sterowania żaluzją. Mechanizm umożliwia podciąganie i opuszczanie żaluzji, a także zmianę kąta padania promieni słonecznych. Żaluzja posiada także drabinkę, w którą powkładane są listki aluminiowe, a także sznurek, który ma za zadanie przytrzymywać listki żaluzji, aby nie wypadły podczas przechylania na różne strony. 

Rodzaje

Jeżeli chodzi o żaluzje perforowane to dostępne są one w dwóch szerokościach tj. 25mm, 50 mm. Każdy listek żaluzji posiada szerokość 2,5 cm lub 5 cm. 

Żaluzja perforowana montaż w domu jednorodzinnym