Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Ciepłe Kominki

Ciepłe kominki to pojęcie potoczne, zrodziło się w momencie zastosowania płyt i modułów akumulacyjnych. Powszechne jest także stwierdzenie "ciepłe ściany" które charakteryzuje płyty akumulacyjne. Dzięki płytom kumulacyjnym ogrzewanie kominkowe może być znacznie wydajniejsze.

Płyty i moduły wykonane z akubetu charakteryzują długim okresem "oddawania ciepła" Co to oznacza? Kiedy płyty akumulacyjne zostaną nagrzane dzięki procesowi spalania drewna w kominku absorbują temperaturę i chłodzą się znacznie wolniej niż powietrze, czy inne materiały używane do zabudowy kominków.

Paleniska akumulacyjne

Prefabrykowane paleniska Akumulacyjne

Obecnie coraz częściej stosuje się rozwiązanie wyłożenia wnętrz paleniska ogniotrwałym betonem szamotowym. Zalety palenisk to między innymi:


1. Duża moc grzewcza powierzchni ścian wynosząca w przedziale (0,4-1kw/m2), warto wspomnieć także o fakcie iż ściany nagrzewają się w sposób równomierny. Wysokie wykorzystanie ciepła zgromadzonego w dymie pochodzącym ze spalania drewna (odzysk ciepła do 90%). Dodatkową zaletą jest też fakt iż spaliny zostają dostatecznie schłodzone do temperatury (100 - 200 st. C).

2. Wysoka trwałość palenisk pozwala na montaż wymienników ciepła w sposób nasadowy. Co oznacza, że rura dymowa może być obudowana akubetem, który będzie akumulował ciepło. Zastosowanie tego rozwiązania nie pozwala na ochłodzenie spalin, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zastosowanie wymienników ciepła, przez które będzie przechodził dym zanim trafi do komina. Duży ciężar i akumulacja pozwalają na budowanie małych i kompaktowych kominków.

3. Dzięki możliwości jednorazowego dużego załadunku wynoszącego nawet do 22 kg. uzyskujemy moce grzewcze do 200 m2 przez 12 godzin. Uzyskanie takich parametrów możliwe jest z paleniskami nowej generacji wykorzystując suche drewno, lub brykiet wysokiej jakości. Dzięki PPA uzyskujemy możliwość wytworzenia i zakumulowania do 70 kWh energii.

4.  Bezpieczeństwo i trwałość zapewniają nam nowoczesne rozwiązani w technologi łączenia modułów akumulacyjnych. Łączenie modułów odbywa się za pomocą pióro-wpustów i wysokotemperaturowym klejem i uszczelkami. Transport elementów jest prosty, ze względu na podział modułów na kwadraty o wymiarze 28 cm. Sposób składania elementów jest dosyć szybki, nie ma konieczności używania specjalistycznego sprzętu. Zaletą
wyłożenia ścian kominka wewnątrz paleniska jest fakt, iż montaż i demontaż możliwy jest bez demontażu pieca. Dlatego w każdej chwili możliwa jest wymiana akubetu w palenisku.

5. Nowoczesne rozwiązania w technologii spalania oferują palenisko bez rusztowe w kominku, uzyskanie wysokiej temperatury spalania wynoszącej nawet do 800 st. c. Czyste i efektywne spalanie, które charakteryzuje się fazą płomienia od 2-4 godzin.


6. Paleniska świetnie współpracują z akumulacyjnymi wodnymi i konwekcyjnymi wymiennikami ciepła. Istnieje możliwość dołączenia nawet 1100 kg masy akumulacyjnej do jednego kominka, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia emisji ciepła.


8. Istnieje możliwość zastosowania sterowania elektronicznego do kominka, gdzie klient będzie za pomocą konsoli sterował wyborem spalania, czy energia ma w większym stopniu ogrzewać wodę, czy akumulacyjne wymienniki ciepła

.
9. Paleniska Przystosowane do montażu modułów akumulacyjnych o wadze od 150 do 1100 kg.


10. Zaletą poza korzyściami grzewczymi i energetycznymi jest fakt iż paleniska, płyty i moduły akumulacyjne z akubetu są produkowane w Polsce. Klienci mają pewność, że wybierając te produkty wspierają polskie firmy.
Spełniają wymagania normy PN-EN 13229