Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Żaluzje aluminiowe poziome 

Żaluzje do kuchni, żaluzja mid.info.pl

Żaluzje aluminiowe, co to za osłony?

Osłony z aluminium na okna, potocznie zwane żaluzjami aluminiowymi, produkowane są z listewek aluminiowych. o szerokościach 16mm, 25mm, 50mm. Żaluzja aluminiowa składa się z rynny górnej, dolnej, poziomych listewek, mechanizmu i patyka. Są to jedne z najbardziej trwałych osłon okiennych, odporne na osadzanie się kurzu i łatwe w utrzymaniu czystości. Żaluzje różnią się nie tylko szerokością listewek, ale także rodzajem mocowania, rynna górną itd. 

Zastosowanie, czyli gdzie najlepiej sprawdzają się żaluzje?

  • Żaluzje aluminiowe mają zastosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, przemysłowych. Użytkowanie i czyszczenie osłon aluminiowych jest bardzo proste. Żaluzja aluminiowa świetnie komponuje się do okien PCV. 
  • Żaluzje poziome aluminiowe doskonale komponują się do wnętrz stylowych jak i nowoczesnych. Lamele o szerokościach 16 mm, 25mm i 50mm dają możliwości przysłonienia sporych powierzchni. Żaluzje polecamy montować w pokojach od strony południowej, w których jest duże nasłonecznienie, ponieważ tego typu osłony odbijają promienie słoneczne dzięki czemu pokój się tak nie nagrzewa.
  • Polecamy także montaż żaluzji w sypialni, gdyż przez te osłony nie będzie nic widać, skutecznie zasłoni nasze okna, co zwiększy poczucie bezpieczeństwa i intymności. Poza tym żaluzja aluminiowe świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, dlatego zyskają państwo świetny wystrój w pokoju, a także skuteczne zaciemnienie.

Żaluzja alumniowa 50mm lublin

Żaluzje aluminiowe 50 mm

aluminiowa żaluzja lublin

Żaluzje aluminiowe 25 mm

żaluzje aluminiowe +mid.info.pl

Żaluzje aluminiowe 25 mm

Żaluzje Venus z ozdobną kasetą

Żaluzja Venus z ozdobna kasetą

Żaluzje Venus są nieco inną odmiana klasycznych żaluzji, występują w różnych szerokościach lameli 16 i 25 mm. Pierwszym elementem, który wyróżnia żaluzje Venus, jest ozdobna kaseta, którą montuje się w listwie szklącej okna. Sterowanie żaluzji następuje za pomocą łańcuszka, a nie za pomocą patyka, tak jak w przypadku klasycznej. Żaluzje te wyposażone są w ozdobna listwę, której kolor dobierany jest pod kolor listewek. 

Żaluzje o szerokości 50mm

Na zdjęciach poniżej zaprezentowane zostały żaluzje 50mm, są one szersze od standardowych i montowane do ściany, bądź sufitu. 

 Żaluzja aluminiowa lublin +mid.info.plŻaluzje poziome - mid.info.pl

Ceny żaluzji aluminiowych

Klasyczne żaluzje aluminiowe cena od - 55 zł 

Przykład żaluzja o wymiarach 60 x 110 będzie kosztowała 55 zł

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy żaluzje aluminiową mogę zamontować do ramy okiennej?

mid.info.pl: Zazwyczaj żaluzje aluminiowe montujemy do listwy szklącej, dlatego że montaż żaluzji jest inwazyjny tzn. żaluzja montowana jest na niewielkie wkręty. Montując do listwy szklącej nie traci się gwarancji na okna. Oczywiście można montować do ramy okiennej, jednak żaluzja będzie odstawała od okna, natomiast w proponowanym przez nas sposobie montażu zlicuje się z ramą okienną. 

2. Chcę aby żaluzja przylegała do szyby podczas otwierania okna, czy jest jakiś sposób?

mid.info.pl: W takim przypadku proponujemy zastosowanie żyłki do żaluzji. Każda z listewek jest nacinana specjalnie pod żyłkę, dzięki czemu żaluzja przylega całą długością do okna w momencie uchylania. 

Części zamienne

Mechanizm do Żaluzji aluminiowej 25 mm
Uchwyty do żaluzji
Zaczepy rynny dolnej
Wkręty do żaluzji i rolet

Wybrane realizacje

Montaż żaluzji aluminiowych w kolorze srebrnym z żyłką na osiedlu Bronowice. Nacięcia a żyłkę powodują dodatkowe rozproszenie światła, które to nadaje ładniejszy wygląd żaluzji.

Biała żaluzja aluminiowa z żyłką

 

Zaciekawiły Cię zdjęcia z naszych realizacji? Chcesz zobaczyć więcej naszych zdjęć?

 Kliknij tutaj !

 


 Zobacz także inne rodzaje żaluzji

Żaluzje drewniane

Lakierowane żaluzje drewniane

Żaluzje plisowane

żaluzje plisowane, plisy

Żaluzje pionowe (verticale)

Verticale, żaluzje pionowe

Panel Track

Zasłony panelowe