Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Rolety Antywłamaniowe

rolety antywłamaniowe w lublinie

Rolety zewnętrzne

rolety zewnętrzne w lublinie

Napędy do rolet zewnętrznych

1. Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne montowane po zewnętrznej stronie okna nie są nam tak dobrze znane jak rolety wewnętrzne, które montuje się po wewnętrznej stronie okna.Główna zaleta rolet zewnętrznych jest izolacja termiczna. Większość klientów decydujących się na zakup tego typu rolet bierze właśnie ten aspekt pod uwagę. Decydując się na montaż rolet zewnętrznych można zaoszczędzić do 30% kosztów ogrzewania. Dodatkowo rolety zabezpieczają, odstraszają potencjalnych złodziei Ten typ rolet daje znacznie więcej korzyści niż klasyczne rolety materiałowe montowane od wewnętrznej strony pokoju. Rolety zewnętrzne dzielą się na : rolety podtynkowe, rolety aluminiowe, rolety metalowe (antywłamaniowe).

1a. Cena, cennik rolet

Rolety zewnętrzne - od 220 zł za m2 z montażem

Rolety antywłamaniowe - wycena indywidualna

2. Rolety podtynkowe

Rolety podtynkowe jest to jeden z rodzajów rolet zewnętrznych, gdzie skrzynka rolety i prowadnice częściowo lub w całości są mocowane pod tynkiem. Skrzynka rolety podtynkowej mocowana jest we wnęce otworu okiennego. Osoby które podczas budowy domu jeszcze przed położeniem tynków zdecydują się na montaż rolet zewnętrznych będą miały szerszy wybór. Rolet podtynkowych nie można zamontować kiedy tynk jest już gotowy. Dlatego zachęcamy do wcześniejszego przemyślenia sprawy podczas budowy domu. Wiele osób decyduje się na rolety podtynkowe kiedy stan budowy jest jeszcze surowy.

Budowa rolety podtynkowej Budowa rolet podtynkowej zewnętrznej

Prezentacja rolet podtynkowych zewnętrznych z napędem elektrycznym przed położeniem tynku

3.Rolety aluminiowe

Rolety aluminiowe - rolety zewnętrzne aluminiowe zostały stworzone z myślą o osobach, które kupiły mieszkanie na rynku wtórnym, bądź zdecydowały się na montaż rolet zewnętrznych po zakończeniu budowy domu. Rolety zewnętrzne świetnie sprawdzają się także w blokach, montowane w domach na parterze, oknach balkonowych, żeby podnieść stopień bezpieczeństwa. Pancerz rolety zewnętrznej wykonany jest z aluminiowych piór wypełnionych pianką. Rolety zewnętrzne aluminiowe nie są przeznaczone do zabezpieczania domu, owszem jest to dodatkowa bariera dla włamywaczy, jednak nie są tak solidne jak rolety metalowe. Rolety aluminiowe dają lepszą termo izolację niż rolety antywłamaniowe, ze względu na pianką wewnątrz piór pancerza. Często też spotyka się z nazwą termo rolety.

4. Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe- rolety wykonane z profili stalowych, dlatego często można spotkać się z nazwą rolety metalowe. Z zewnątrz niczym nie różnią się od rolet zewnętrznych aluminiowych, rolety aluminiowe powstały ze względu na obniżenie kosztów.  Profil rolet antywłamaniowych jest mocny i wytrzymały, nie jest wypełniony pianką jak w przypadku rolet aluminiowych. Rolety antywłamaniowe posiadają dodatkowe wzmocnienia prowadnic, które nie pozwalają na odgięci ich ręką i zatrzymują próby odgięcia prowadnic za pomocą różnych narzędzi. Ponadto wzmocniony pancerz rolety, który odporny jest na wypchnięcie ręką wzmocnienie pancerza polega na dodaniu w środku pióra dodatkowego przęsła pośrodku pióra, patrząc na przekrój ze zdjęcia. Listwa dolna pancerza jest dodatków wzmocniona i stabilnie przylega do podłoża. Warto zatroszczyć się o to, aby podłoże pod roleta było proste, aby listwa dolna mogła przylegać do niego całą płaszczyzna. Wtedy jest odpowiednie zabezpieczeni przed podniesieniem. Dodatkowo producent zastosował specjalnie zaprojektowany i opatentowany system zapadkowy, który uniemożliwia podniesienie pancerza/kurtyny rolety z zewnątrz

Jakie są zalety rolet zewnętrznych??

Sprawdź w artykułach na naszej stronie.

5. Artykuły związane z roletami zewnętrznymi

 

Podstawowe zalety rolet zewnętrznych Jakie rolety zewnętrzne wybrać?
Podstawowe zalety rolet zewnetrznych Artykuł na temat: Jakie rolety zewnętrzne wybrać