Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

Kominki narożne trend ostatnich lat

Kominek+narożny+nowy+trend+midinfopl

 Kominek kojarzy się nam z centralnym punktem salonu, miejscem gdzie ciepło rozchodziło się na cały pokój, dom. W salonie, gdzie centralne miejsce przeznaczone jest kominkowi, można usiąść przed paleniskiem napić się ciepłej herbaty, poczytać książkę, obejrzeć telewizję. Wszystkie te czynności można wykonywać w ciepłej atmosferze. Zostaliśmy przyzwyczajeni do takie usytuowania kominka. Patrząc na salony arystokracji i mieszczaństwa, filmy, wszędzie tam kominek jest w centrum salonu ozdobiony trofeami, zdjęciami rodzinnymi, obrazami. Moda występuje w każdej dziedzinie życia i jest ona chwilowa, czasowa. Niektóre rzeczy modowe pozostają ponad czasowe, jednak w większości podobne rozwiązania zmieniają się w czasie. Moda jest obecna także w kominkach, na przestrzeni lat można zauważyć różne trendy. Kilkanaście lat temu bardzo popularne stały się piece kaflowe, który były obecne w większości wiejskich domostw. Obecnie nadal produkuje się obudowy kaflowe, jednak odchodzą one do lamusa, gdyż na rynek wchodzą coraz to nowsze rozwiązania.

1. Kominki łatwo dostępne

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych kominki stały się dostępne nie tylko dla zamożnych, ale także dla pozostałych klas społecznych. Co spowodowało duże zainteresowanie wśród osób budujących domy jednorodzinne. Początkowo był to produkt kosztowny i niewiele osób się na niego decydowało, zajmował centralne miejsce w salonie i na ogół był pokaźnych rozmiarów. Z biegiem lat, kiedy ceny kominków zaczęły spadać dzięki mechanizacji produkcji kominki trafiały do normalnych domów. Dostępność kominków dla praktycznie każdego była zasługa postępu technicznego, unowocześnianie procesów produkcji, korzyści skali, globalizacja wpłynęły na łat dostępność tego produktu. 

2. Jak kominek trafił w róg?

Otóż klasyczne domy nie były przygotowane pod miejsce na kominek, nieduże salony wręcz wymusiły lokalizację kominka w rogu salonu, bądź w przejściu między jadalnią a salonem. To spowodowało unowocześnienie paleniska na paleniska kątowe. Takie jak na dostępnym zdjęciu. Spowodowało to możliwość obserwacji paleniska z wielu miejsc w pokoju. Zmiana stylu projektowania kuchni i jadalni. Kuchnie przestały być pomieszczeniami zamkniętymi, a zaczęły być otwarte, co umożliwiło oddzielenie jadalni od kuchni np. kominkiem narożnym. Nowoczesny styl i obudowa ze ścian wykonanych z akbetu spowodowały, że klasyczne kominki kaflowe zostały wyparte przez nowoczesne obudowy. Obecnie w domach stosuje się obudowy na wzór ścian, gdyby nie palenisko, to byłoby trudno odróżnić obudowę kominka od zwykłej ściany. 

3. Jakie można wyróżnić zalety kominka narożnego?

 1. Dostateczna ilość ciepła wytwarzana w palenisku narożnym nie tylko do pomieszczenia w którym się znajduje, ale także do całego domu.  

2. Możliwość instalacji modułów CMA CPA w budowie kominka

3. Nowoczesny design, który pozwala ustawić kominek w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, w rogu pokoju, na środku, w przejściu itd. 

4. Możliwość montażu płaszcza wodnego, który będzie ogrzewał wodę w kaloryferach. 

4. Zainteresowanie kominkiem narożnym producentów piecy

W roku 2016 kominki narożne dalej cieszą się wysoka popularnością. Na przestrzeni lat producenci udoskonalili drzwiczki narożne dostosowując systemy szczelnego zamykania, bezawaryjne zawiasy, które musiały otrzymać znacznie większe obciążenie niż w przypadku klasycznych drzwiczek do paleniska. Łatwo dostępne są także piecyki narożne wolnostojące, dla  amatorów palenia. Piecyki gazowe, gdzie można sterować płomieniem za pomocą pilota także wykorzystują szybę narożną i staje się to coraz bardziej popularne. Architekci i projektanci wnętrz w swoich projektach chętnie wykorzystują kominki narożne.