Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel. 501 271 770  
Markizy, Żaluzje, Rolety materiałwe, rolety w kasetach, Verticale lublin, Moskitiery lublin, Kominki lublin, Bramy garażowe,rolety dzień i noc
        Lublin ul. Lucyny Herc 48  tel501 271 770      
MiD Rolety lublin, żaluzje lublin, verticale, moskitiery okienne i drzwiowe, rolety zewnętrzne.

Kontakt: 81 744 56 44

 Moskitiery drzwiowe lublin, moskitiera drzwiowa

Moskitiery Drzwiowe otwierane

Moskitiery drzwiowe charakteryzują się tym, że drzwi moskitiery otwierają się na zewnątrz. Zwykle montuje się je jedynie na jedną część skrzydła okien drzwiowych, tego które będzie otwierane. Moskitiera drzwiowa jest wydatkiem w granicach 400 zł, jeżeli mówimy o w miarę standardowym wymiarze moskitiery. Dlatego większość osób decyduje się na montaż jedynie na skrzydle okna drzwiowego, które jest otwierane. Natomiast część stała okna balkonowego pozostaje bez moskitiery. 

Spis treści

Budowa i mocowanie moskitiery drzwiowej

1. Budowa moskitiery na drzwi balkonowe.
Moskitiera drzwiowa zbudowana jest z grubych profili aluminiowych łączonych ze sobą za pomocą nitów. Pionowe i poziome profile aluminiowe na łączeniach nacinane są pod kątem 45 stopni. Co sprawia, że łączenie profili jest niewidoczne, dodatkowo jest ono silikonowane silikonem w kolorze profilu moskitiery. Po wewnętrznej stronie profili moskitierowych jest miejsce na siatkę, którą się tam wpycha i zabezpiecza specjalną gumą. Guma wypełnia lukę wraz z siatką co zapewnia stabilne mocowanie siatki w profilu. Dodatkowo każda moskitiera drzwiowa posiada poprzeczne wzmocnienie stosowane w 2/3 wysokości moskitiery drzwiowej. Na wzmocnieniu zazwyczaj montowana jest klamka od wewnętrznej strony moskitiery, która umożliwia jej otwieranie. Po zewnętrznej stronie także jest klamka, która mocowana jest na dowolnej wysokości. 
2. Mocowanie moskitiery drzwiowej
Moskitiera drzwiowa mocowana jest na zawiasach, które przykręcane są do ramy okiennej. Zawiasy dobierane są pod kolor profili moskitiery. Aby cała rama moskitiery przylegała do drzwi, montuje się także magnes, który trzyma mocno profil moskitiery przy ramie okiennej tak, że owady nie wlecą do domu.

 

Co to są moskitiery drzwiowe

  Moskitiery Otwierane (drzwiowe) montowane są głownie na drzwi, gdyż pozwalają na swobodne ich otwieranie, nie kolidują w żaden sposób z drzwiami. Dzięki zastosowanym zawiasom ze sprężyną rama  moskitiery drzwiowej posiada funkcję samo zamykania. Zazwyczaj montowane są na drzwi, jednak wedle życzenia mogą być montowane także na okno.  

Jak czyścić moskitierę drzwiową

  Do wyczyszczenia moskitiery drzwiowej wystarczy lekki detergent i mokra szmatka, możemy także użyć myjki ciśnieniowej. Często aby umyć moskitiery nie jest konieczny demontaż. Jednak żeby nic się nie stało z siatką zalecamy zdjąć moskitierę z okna i delikatnie przetrzeć, żeby siatka nie wypadła.
 

Gdzie stosujemy moskitiery drzwiowe

Moskitiery drzwiowe stosujemy wszędzie tam gdzie chcemy ograniczyć ilość niechcianych owadów. W miejscach w których komary się świetnie czują, czyli: lasy, parki, linie wodne które są idealnym wilgotnym miejscem to rozwoju owadów.

Moskitiera Drzwiowa, moskitiera otwierana

 


 

 

Realizacje z montaży siatek przeciw komarom na drzwi

Montaż siatek drzwiowych przeciw owadom Jakubowice Konińskie. Moskitiery kolor antracyt

Siatka przeciw owadom na drzwi w kolorze antracyt

Moskitiera wielkogbarytowa stała, tańsza wersja moskitier drzwiowych. Montaż odbył się w Uniszowicach pod Lublinem.

Moskitiera wielkogabarytowa montaż Uniszowice pod Lublinem

 

 

Moskitiera w kolorze złoty Dąb montaż Motycz, Nasutów

Chcesz obejrzeć więcej zdjęć z naszych realizacji? 

 

Kliknij tutaj ! oraz     Zapraszamy Cię tutaj!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elementy zamienne, komponenty do siatek na owady

Zawias brązowy do moskitiery

Zawias PCV do moskitiery drzwiowej z funkcją samozamykania

 Sprężyna do moskitier

Sprężyna do moskitiery służąca jako samozamykacz

    Magnes drzwiowy

Magnes służący do przytrzymywania moskitiery przy oknie

 

Sprawdź także inne rodzaje moskitier !

Moskitiery Okienne

Moskitiery, moskitiera okienne

Moskitiery Przesuwne

Moskitiera przesuwna

Moskitiery Zwijane

Moskitiera zwijana